Вийшла нова версія Macroscop 2.1

Вийшла нова версія програмного забезпечення для IP-відеосистем Macroscop 2.1.

Ключовими новинками версії 2.1 стали:

1. Модуль «межкамерного» трекінгу в новому інтерфейсі.

Функція, що дозволяє відстежувати траєкторію переміщення людини з кількох камер відеосистеми стала ще більш швидкою і простою в користуванні.
Умовно розробники Macroscop назвали нову версію модуля «межкамерноий трекінг в 3 кліка», так як користувачу потрібно зробити тільки 3 дії для отримання результату: вибрати зображення людини, чию траєкторію необхідно побудувати, на відео-> вибрати зображення цієї людини зі знайдених програмою -> переглянути результати у вигляді слайд-шоу або відеоролика.

Детальніше робота «межкамерного» трекінгу описана в статті і продемонстрована у відеоролику.

2. Push-повідомлення в мобільному додатку для iOS.

Дозволяють отримувати оповіщення про події, що відбулися на серверах відеосистеми, на мобільні пристрої користувача. Короткі повідомлення зберігаються в «Центрі повідомлень», якщо клієнт Macroscop закритий на пристрої, або відображаются в вигляді спливаючого банера, якщо клієнт відкритий.

3. Новий підхід до резервування Macroscop.

З'явилася можливість переглядати відео реального часу і архів з резервного сервера в клієнті Macroscop, а також режим "Швидкого резервування", при якому включення резервування здійснюється менш ніж за 10 секунд.
Починаючи з 2.1 резервування ліцензується за кожен резервний канал.

4. Функція перемикання якості записуваного в архів відеопотоку при виникненні певних подій в системі.

Функція дозволяє змінювати якість записуваного в архів відеопотоку (з «альтернативного» з більш низькою якістю на «основний» більш високої якості) при виникненні важливого передналаштовуної події (наприклад, спрацьовування «тривоги», виявлення певного автономера або ідентифікації певної людини, надходження сигналу на вхід камери від зовнішнього датчика і т.д).

5. Можливість призначити певну комірку в сітці відображення «тривожною». У цьому осередку буде відображатися відео з каналу, на якому спрацювала «тривога».

6. Інтеграція з СКУД RusGuard.

Нова версія Macroscop доступна для скачування в розділі Тех.підтримка. Також ви можете протестувати нові функції Macroscop 2.1, скачавши безкоштовну демо-версію: http://macroscop.com/download.html

Межкамерний трекінг - новий інструмент відстеження переміщення об'єкта по будівлі і території.

Бурхливий розвиток систем ринку IP-відеоспостереження і конкуренція між розробниками програмних рішень для IP-відеоспостереження привели до появи великої кількості інтелектуальних функцій. Більшість з цих функцій спрямовані на вирішення якоїсь однієї вузької задачі. На думку розробників Macroscop, керуючі платформи для систем відеоспостереження повинні вирішувати не тільки вузькі завдання, наприклад, розпізнавання автономерів або осіб, але і бути універсальним інструментом пошуку. У Macroscop вже сьогодні впровадили в життя нову технологію, яка отримала назву «межкамерний трекінг».

Що таке «межкамерний трекінг»?

Одним з головних напрямків розвитку Macroscop є технологія індексування відеоданих. Програма обробляє і зберігає в базі даних безліч характеристик об'єкта, що рухається: його тип (людина, автомобіль, інше), розмір, пропорції, колірні поєднання, напрямок руху та інші. На основі такого індексування в Macroscop реалізований інтерактивний пошук за прикметами. Цей інструмент дозволяє використовувати в якості критеріїв пошуку будь-які поєднання колірних характеристик, а також задавати положення в кадрі, використовувати фото або зразок об'єкта з архіву. Пошук за прикметами може працювати і в режимі реального часу, коли при появі об'єкта, що збігається з зазначеними ознаками, генерується тривожний сигнал.

У системах відеоспостереження з високою інтенсивністю руху не завжди достатньо знайти зображення об'єкта в архіві. Все частіше стали з'являтися запити, коли необхідно не тільки побачити відрізок відео, на якому був присутній об'єкт, але і простежити його пересування в полі зору декількох камер і побудувати траєкторію руху. Нова функція Macroscop, спрямована на вирішення подібних завдань, отримала назву «межкамерний трекінг».

Як це працює?

Користувач Macroscop може завантажити фото, задати параметри людини, автомобіля, будь-якого іншого предмета, що рухається, і отримати результати у вигляді набору зображень. Після знаходження та вибору конкретного зображення пошук триває в архіві, отриманому з інших камер.

Наприклад, якщо у вас є фото автомобіля, його можна завантажити в програму як еталон для пошуку. На першому етапі програма видасть всі пов'язані автомобілі, що потрапили в поле зору камер. Якщо потрібний автомобіль знайдений, ви можете переглянути відрізки відео з ним, вибрати конкретне зображення і поставити його в якості еталону для пошуку на всіх камерах в системі. У тому випадку, якщо об'єкт буде присутній в архівах з декількох камер, можна побудувати траєкторію його пересування на плані об'єкта.

Наскільки складно користуватися межкамерним трекингом?

Раніше в Macroscop, як і в інших програмних продуктах, для настройки пошуку одночасно за кількома параметрами, потрібно послідовне перемикання між безліччю вікон. Так як в Macroscop регулярно з'являються нові можливості пошуку, розробники вирішили об'єднати всі критерії в одному вікні, спростивши інтерфейс таким чином, щоб користуватися ними могла навіть людина, мало знайомий з системами відеоналіза.

Тепер, користуючись єдиним вікном пошуку, можна задати всі параметри і протягом декількох секунд отримати результати.

Інші ексклюзивні технології Macroscop

Чим складніші функції використовуються в системі відеоспостереження, тим більш потужні процесори потрібні для їх обробки. У Macroscop реалізовані технології, які забезпечують високу продуктивність і підвищують стабільність роботи системи:

  • Технологія аналізу стислих відеопотоків без їх повного декодування. Завдяки цій технології швидкість обробки даних може бути збільшена в 4 рази. Це означає, що один сервер буде здатний обробляти в 4 рази більше даних. Застосування цієї технології дозволяє використовувати менш потужні сервери, ніж при використанні іншого софта, або використовувати більшу кількість IP-камер на одному сервері.
  • Для того, щоб збільшити економічність використання обчислювальних ресурсів, в Macroscop реалізована технологія обробки даних на відеокарті. Так як сучасні відеокарти здатні брати на себе виконання частини обчислень по декодуванню відеоданих, при використанні Macroscop можна перенести частину оброблюваних відеопотоків на відеокарту і розвантажити центральний процесор.
  • Технологія обробки відеопотоку у форматі H.264 мобільними і веб-клієнтами. Більшість мобільних і web-клієнтів для систем відеоспостереження не підтримують формат H.264. Для того, щоб користувач отримав картинку, потрібно процедура перекодування відео потоку в MJPEG. Така операція дуже ресурсзатратна і призводить до додаткових навантажень на обчислювальні ресурси сервера. Завдяки тому, що мобільні і web-клієнти Macroscop здатні обробляти відеопотоки в форматі H.264, сервер не виробляє розпакування і перекодування відео потоку, і додаткові навантаження на сервер не виникають.