4K Ultra HD

Ultra HD (4K), або Ultra High Definition - це наступний великий крок у поліпшення якості зображення. Асоціація споживачів електроніки (Consumer Electronics Association, скор. CEA) визначає Ultra HD телевізор або інших пристроїв відображення візуальної інформації як пристрій, який відображає як мінімум 8 мільйонів активних пікселів з нижнім граничним значенням дозволу не нижче 3840 х 2160. Є кілька різновидів 4K цифрового контенту , починаючи від 3840 х 2160 і закінчуючи 4096 х 3112, однак роздільна здатність 3840 х 2160 є найбільш поширена, яку ми можемо побачити в якості стандартного дозволу у більшості UHD / 4K телевізорів і моніторів на сьогодні. Ця роздільна здатність виходить за рахунок подвоєння горизонтальних і вертикальних пікселів, пропонованих 1080p (1920 х 1080 пікселів), яке саме по собі стало стандартом високої чіткості.

Цей формат спочатку був відомий як 4K, а пізніше СЕА офіційно змінила це позначення на Ultra HD (скорочено UHD), але 4K присутній у вигляді приклеєною етикетки. У будь-якому випадку, 48 кадрів в секунду - це новий крок у відображенні відео.

Чим 4K відрізняється від 1080p?

Залежно від відмінностей (описаних вище), в цілому 4K представляє собою в чотири рази вищу роздільну здатність в порівнянні з 1080p звичайного телевізора.

Проте, 4К контент як і раніше буде стиснутий для домашнього використання, тому що тільки сам по собі нестислий двогодинний фільм з частотою відтворення 30 кадрів в секунду зажадає 55 Гігабайт для зберігання на будь-якому носії.

Для показу 4K відео також необхідно безперервне з'єднання зі швидкістю 1Gb в секунду для надійного відтворення (якщо воно в деякому роді стисло), а це означає те, що потрібні швидші інтерфейси передачі даних і носії інформації.

У разі передачі зображення через мережу Інтернету повинна бути забезпечена швидкість Інтернету не менше 2 Gb в секунду.

Для передачі зображення від джерела відео сигналу до телевізора або монітора необхідно використовувати HDMI версії 1.4, 2.0

 

З точки зору екрана на робочому столі 4K має величезну різницю. Навіть при перегляді фільмів вона може бути досить виразною. Поки деякі звичайні глядачі намагаються знайти різницю між 1080p і 720p, можна сказати, що вона практично непомітна на невеликих розмірах телевізорах, і набагато більш очевидна на 50-дюймових і більших телевізорах. 4K - це ще один істотний стрибок з точки зору чіткості і деталізації, особливо з тих пір, як люди стали все більше і більше використовувати неймовірно малі розміри пікселів пристроїв відображення.

 

На даний момент стандарт 4K найдинамічніший стандарт передачі відображення візуальної інформації. Вартість пристроїв, що підтримують стандарт 4K з кожним роком стає нижче, все більше виробників використовують цей стандарт в своїх пристроях.