Інструкція по підключенню камер до ПЗ Onvif CMS

 Onvif CMS - безкоштовне програмне забезпечення, яке надає можливість підключення до 64 камер і без обмежень по архіву. Підтримує всі IP-камери BSPSecurity, а також IP і AHD відеореєстратори, дозволяє зв'язати кілька NVR в єдину систему відеоконтролю, як через інтернет, так і всередині в мережі. Має широкий функціонал: Зони спостереження, карта, коментарі, широкий спектр прав користувачів і т.д.

1.      Запуск ПЗ і додавання нового пристрою.

Запустіть Оnvif CMS від імені адміністратора.

При першому запуску для входу за замовчуванням використовується:

Ім'я користувача: super

Пароль: не задан (за замовчуванням).

  Після запуску програми з'явиться основне вікно програми Onvif CMS:

1.1  Область підключених пристроїв (Пристрій).

     Область дисплея, в якій відображаються підключені пристрої і канали пристроїв. Використовується, щоб вивести на екран необхідний канал, який може бути переглянутий. Кілька каналів у одного пристрою, існують при роботі з відеореєстратором (наприклад, серії BSP-NVR-0802-01).

1.2  Область меню.

     Користувач може лівим кліком миші вибрати необхідний пункт меню, при цьому що знаходиться вище область підміню зміниться відповідно до обраного пункту меню. Наприклад, при виборі меню PTZ при включенні програми вибрано (за замовчуванням) в області підміню з'являться інструменти для управління поворотними камерами.

1.3  Область подменю.

     У даній області знаходяться інструменти і кнопки що відповідають обраному пункту меню.

1.4  Інформаційна область.

    В процесі роботи програма формує журнал подій із записом дати, назву пристрою, імені користувача, а також коротким описом події (успішне підключення до пристрою, відсутність з'єднання ...).

1.5  Додавання і видалення пристроїв.

    Виберете в Області меню «Система» -> «Устройство».

    Далі в Області підменю натисніть на іконку «Добавить устройство» далі «Добавить Область» 

В полі область вписуєте назву, саме ця назва у Вас буде відображатися в Області підключених пристроїв. При додаванні області можна ввести будь-яку назву, це зручно для управління камерами спостереження в різних областях (наприклад: склад, 2 поверх, магазин).

  Виділяєте область, назва який Ви привласнили раніше, і вибираєте «Добавить устройство»

2.     Підключення пристроїв з однієї мережі, без доступу в Інтернет.

     Для автоматичного пошуку підключених пристроїв натисніть «IP поиск», при виявленні підключеного пристрою програма додасть до списку рядок з IP-адресою і портом камери. У рядку «Ім'я» можна записати будь-який зручний ім'я для відображення даної камери в списку пристроїв (наприклад: камера1, офіс, склад).

Крім автопоиска, додавання відеореєстратора або камер в список пристроїв можна ввести «вручну» коректний IP-адреса і порт камери, а також ім'я (логін) і пароль, в полі Vendor виберете Onvif. Після того, як параметри налаштовані, натисніть кнопку "OK", доданий пристрій з'явиться в списку пристроїв. Двічі клацніть ім'я пристрою для доступу до пристрою.

* Звертаємо Вашу увагу, що камери можуть бути підключені до NVR через web інтерфейс (можна викликати у вікні Explorer або правою кнопкою миші в Області підключених пристроїв потім Конфігурація пристрою) або безпосередньо за своєю ip адресою або serialID.

* Визначення камер в Onvif CMS може доходити до 10 хвилин.

 

     Приклад робочого вікна з об'єднанням 2 відеореєстраторів моделі BSP-NVR-0802-01, і підключеними камерами, до кожного реєстратору по одній.

 

3.       Підключення нових пристроїв через Хмарний інтерфейс.

Розглянемо наступний варіант підключення через хмарний інтерфейс, дуже актуально для тих випадків, коли в одній програмі потрібно об'єднати пристрої з декількох різних мереж.

Нам потрібно:

1) Вихід в Інтернет;

2) Пристрій повинен мати SerialID і можливість перегляду через хмарний інтерфейс (в даному випадку розглядається відеореєстратори моделі з цією можливістю, всі необхідні установки, можно дізнатися з інструкції або з web інтерфейсу).

Вибираєте «Добавить новое устройство».

4.      Конфігурація пристроїв.

Використовуючи ПЗ Onvif CMS, для відеореєстраторів і камер можна викликати конфігурацію пристрою, для подальшого налаштування, зміни IP-адреси або скидання за замовчуванням всіх налаштувань.

Виберіть «Система» далі «Удаленные» і потім виберете пристрій, конфігурацію якого необхідно викликати.

5.      Зміна пристрою.

Виберіть ім'я пристрою, яке ви хочете змінити в списку і виберете «Изменить». Увстановіть і змініть параметри, натисніть кнопку "OK" для завершення.

6.      Видалення пристрою.

Виберіть один з пристроїв, необхідного для видалення і натисніть «Удалить».

     * Примітка: При зміні і видаленні пристроїв, переконайтеся, що обладнання відключено.

 7.      Прив'язка до карти.

Дуже зручно, при наявності великої кількості відеокамер, бачити на карті, де саме перебуватиме та чи інша. Налаштувати цю функцію можна в такий спосіб.

Для прикладу, на фасаді будівлі є 2 відеокамери.

В «Области меню» вибираєте «Опции», далі «Карта».

  • кладете галочку навпроти «Изменить»
  • копіювати зображенняв
  • в меню, вибираєте кнопку додати
  • вибираєте перегляд і прописуєте шлях до файлу.

* Відразу хотілося б пояснити, що необхідно заздалегідь підготувати або вид карти, зручний Вам для роботи, або схему будівлі, файл повинен бути з дозволом jpeg.

  • для зручності задайте ім'я, для прикладу вказано ім'я Карта
  • обов'язково збережіть зміни

 

Як видно з малюнка вище, можна буде ці налаштування змінити, видалити або ж додати ще одну карту. (Припустимо фасад і схема 1 поверху).

Подвійним кліком миші клацаєте по «Карта», таким чином, відобразиться малюнок, готовий для роботи з ним.

Внизу на панелі вибираєте   «Устройство», і зліва Вам відобразяться всі підключені пристрої. Потім Ви просто перетягуєте камеру в те місце, де передбачувано вона знаходиться. Не забудьте «Сохранить».

 

Прив'язка камери до карти дає Вам можливість легше орієнтуватися в відображоному зображенні.

8.           Робота з відеозаписом і архівами.

    Розглянемо на прикладі відеореєстратора BSP-NVR-0802-01, модель підтримує можливість підключення 2-х внутрішніх Sata-дисків.

      Як показано на малюнку нижче, підключений 1Sata диск об'ємом 1Тб. На нього якраз таки і буде записуватися відео.

         В даному прикладі ми не будемо розглядати режим включення відеозапису, тому як це описано в інструкції до моделі відеореєстратора.

      Переглянути запис Ви зможете в такий спосіб.

      В Області Меню вибираєте
«Воспроизведение»

Для перегляду запису вибираєте пристрій, на якому писалося відео, також канал, далі вибираєте тип відтворення, зручніше здався варіант «По времени». також вибираєте «Добавить». Іншими словами, Ви вибираєте той канал, з якого йшов відеозапис. вкладки «Старт» и «Конец» визначають проміжок часу, за який Ви хотіли б переглянути запис і, відповідно, «Поиск».

     На малюнку якраз наочно показаний приклад, пошуку відеозапису. Для зручності перегляду є стандартні для будь-якого програвача шкала часу і кнопки управління.

 

9.      Автоматичне включення пристроїв при запуску ПЗ Onvif CMS.

Для автоматичного включення пристроїв при запуску ПЗ Onvif CMS, необхідно виконати наступне:

Правою кнопкою миші по створеній раніше Вами області і далі 
«Автоматическое подключение устройств».

 

Потім вибираєте ті пристрої, які необхідні для автоматичного підключення при запуску ПЗ.

Для застосування налаштувань виберете «ОК».