Оптимізація архіву за допомогою кодека h.265 і ROI.

Оптимізація архіву, як це працює?

Бувають ситуації коли необхідно збільшити кількість записуваних днів, тобто оптимізувати архів. У цьому випадку в камері є безліч функцій які можуть допомогти це реалізувати, основні це:

  1. Кодек H.265
  2. ROI (Region of Interest).
  3. Бітрейт

Так само на оптимізацію архіву може незначно вплинути: GOP (Інтервал ключового кадру) і FPS.

h.265 кодек може зменшити обсяг записуємоїх даних до 50% без втрати якості зображення.

Стандарт H.265 є логічним продовженням H.264 і характеризується більш ефективними алгоритмами стиснення. Стандарт передбачає приблизно дворазове зменшення розміру файлу при однаковій візуальній якості, в порівнянні з H.264. Стандарт передбачає підтримку високих дозволів аж до 8K UHD (8192 × 4320).

Кодек h.265 Ви можете використовувати в BSP-NVR-3604-02 або BSP VMS. Для того щоб включити кодек h.265 в камері, його необхідно включити в налаштуваннях відео через веб-інтерфейс.

Після включення ПЗ почне обробляти зображення в кодеку h.265

Ця функція користується попитом в разі якщо в кадр потрапляють об'єкти які не є об'єктом уваги. Можливість вибрати до 4х зон і заощадити до 80% обсягу даних з камери.

Включити функцію ROI можливо через веб-інтерфейс: Настройки - Дополнительные

Регулювати якість зображення поза зоною ROI можливо зміною бітрейта основного потоку в налаштуваннях відео.

Відео інструкція по налаштуванню ROI:

Бітрейт (потік даних з камери).

Може працювати в двох режимах CBR (Постійний бітрейт) і VBR (Змінний бітрейт). У режимі CBR бітрейт матиме значення встановлене в налаштуваннях відео. У режимі VBR бітрейт зміняться автоматично залежно кількості руху в кадрі, кількості квітів і яскравості зображення.

Регулюючи бітрейт ми можемо знизити обсяг даних в двоє з мінімальною втратою якості і навіть більше.

Установка GOP кадру визначає інтервал, через який "Ключовий кадр" буде прикріплюватися до відео потоку. Ключовий кадр має оригінальну якість зображення без стиснення.
Якщо зробити кожен кадр ключовим, тоді це спричинить за собою збільшення обсягу переданих даних.

Рекомендується залишати це налаштування на заводських параметрах, але якщо необхідно використовувати всі методи оптимізації архіву тоді можливо встановити інтервал GOP - 200, за рахунок чого тільки через кожні 200 кадрів буде використовуватися ключовий кадр, що може додати до 10% до зменшення обсягу даних.