Підключення оптоволокна до комутаторів BSP

Для введення оптичного сигналу в оптичний кабель (і відповідно его прийому на іншій стороні кабелю) використовують СПЕЦІАЛЬНІ оптичні приймачі, Які на практиці зазвичай вбудовуються в SFP модулі, призначені для установки в самі різні мережеві пристрої, або ж безпосередньо в оптичні порти пристроїв.

 

Розглянемо, як відбувається безпосереднє з'єднання декількох мережевих пристроїв за допомогою волоконної оптики. Нехай у нас є два комутатора з роз'ємами для підключення SFP модулів (якщо немає комутатора з роз'ємами для установки SFP модулів то можна використовувати схему комутатор - медиаконвертер).

В SFP порти коммутатора встановлюються SFP модулі.

До роз'ємів, встановлених SFP модулів, підключаються оптичні патч-корди  (фактично теж оптичний кабель, але містить тільки 1 або 2 волокна і має більш просту конструкцію), іншим кінцем оптичні патч-корди підключаються до роз'ємів оптичного кросу. Оптичні патч-корди можуть мати різні оптичні конектори на своїх кінцях, вибір конкретної моделі (з певними коннекторами) визначається оптичними роз'ємами SFP модулів і роз'ємами оптичного кросу.

Оптичний крос грубо кажучи вдає із себе металеву коробку з роз'ємами, до яких зовні підключаються оптичні патч-корди, а всередині пігтейли (в загальному то половинка оптичного патч-корду, що застосовується для оконцовування магістрального оптичного кабелю). Так само всередині оптичного кросу розташовані спеціальні касети і пристрої для фіксації кабелів.

З іншого боку в оптичний крос заходить магістральний оптичний кабель, який буде з'єднувати дві віддалені площадки.

Якщо зібрати всю схему воєдино, то вона буде мати наступний вигляд: