Пропускна здатність і затримка в відеоспостереження.

Термін "пропускна здатність" в галузі знань про комп'ютери та мережах співвідноситься з обсягами даних, які можуть передаватися при наявному мережевому зв'язку або інтерфейсі. Найпоширеніша оцінка пропускної здатності - в одиницях "Мбіт в секунду" (Мбіт / сек.). Мережева пропускна здатність не є єдиним визначальним фактором при оцінці "швидкості" мережі, як часто думають кінцеві користувачі. Серед інших ключових елементів - продуктивність мережі, затримки, а також запущені мережеві додатки можуть надавати свій вплив.

Пропускна здатність - всього лише одиничний елемент в цілому комплексі факторів, що впливають на швидкісні характеристики мережі. Ще один з елементів цього комплексу, дуже близько пов'язаний з пропускною спроможністю - затримка. Затримка в загальному її розумінні може бути співвіднесена з затримками в процесі передачі даних по мережі, яких може бути кілька різних видів. В загалі-то справедливим буде твердження, що затримка це  швидкість проходження одного конкретного пакета через канал передачі даних - від пункту А до пункту Б. Пропускна здатність ж вказує на кількість даних (можемо теж для наочності представити кількість пакетів), які можуть пройти через деякий інтерфейс, скажімо, А (або Б :) за одиницю часу (зазвичай
беруться секунди). Однак затримка і пропускна здатність взаємопов'язані. Якщо теоретична величина пропускної здатності фіксована, практична, або ефективна пропускна здатність змінюється і на неї впливають довгі затримки. Велика затримка в дуже короткий проміжок часу може створити своєрідний затор, який буде перешкоджати повному заповненню каналу даними, таким чином значно знижуючи ефективність пропускної здатності каналу. Справедливо і зворотне: якщо реальна завантаження (утилізація) каналу наближається до 100%, а пристрої все продовжують слати потоки даних (таке трапляється, коли сумарна теоретична пропускна здатність каналів від всіх пристроїв перевищує пропускну здатність загального каналу, по якому їх трафік йде, скажімо, до сервера) - користувачі помічають різке збільшення затримки пакетів при проходженні через загальний канал. Це відбувається в результаті того, що пакет, замість того, щоб потрапити в канал передачі, стоїть у черзі - власне, затримується.

 

Затримки від IP камери до 2 секунд це нормальне явище, тому що цифрові дані які передаються по мережевому інтерфейсі переміщуються через безліч різних пристроїв і додатково обробляються, кожен пристрій прийому і передачі створює затримку на дану дію. Тому виходить що при підсумовуванні загальної кількості перешкод на шляху відео потоку даних на кінцеве пристрій у вигляді сервера (ПК) або відеореєстратора сума затримки може становити до 2 секунд.
 
Чому при включенні двох камер в комутатор, в однієї камери затримка може бути більше ніж в іншої. На це можуть вплинути як мінімум три чинники:
1) Порт і робота комутатора
2) Мережевий провід
3) Налаштування камери
На прикладі не керованого комутатора затримка в камері може залежати від конкретного порту, і від загального навантаження на комутатор, іноді може бути досить увіткнути роз'єм мережевого проводу RJ-45 в інший порт комутатора і це стабілізує роботу камери.
 
Так само стан кабелю може впливати на передачу даних тому кабель можна обтиснути багатьма способами, кабель має 4 пари проводів різного кольору і комбінувати їх можна різними способами, але все ж існують певні стандарти як саме і для якої пропускної здатності потрібно використовувати ці пари тобто як необхідно правильно обтискати кабель.
І якщо провід буде обтиснутий не по стандарту, то це буде так само створювати додатково перешкоду для передачі даних, особливо якщо камера до того ж живиться по POE. Детальніше в статті.
 
Налаштування камери необхідно так само розраховувати виходячи із загальної пропускної здатності мережі, камера може передавати потік даних до 25мбіт, якщо встановлений кодек MJPEG. При 4 таких камерах пропускна здатність комутатора з портом 100Мбит буде вичерпана. Відеореєстратор так само має пропускну здатність, і при підключенні IP камери до NVR рекомендується встановлювати бітрейт 3.5 - 4Мбіт для більш стабільної роботи.
 
Які налаштування можуть впливати на затримки в передачі відео картинки з IP камери:
1) Бітрейт
2) GOP (Інтервал ключового кадру)
3) Роздільна здатність
4) Кодек
5) Режим стиснення (CBR, VBR)